wtorek, 30 września 2014

Pomysł na prezent ślubny: Anioły - obraz wykonany haftem krzyżykowym

Obraz, który tym razem chciałam przedstawić powstał z okazji ślubu. Motyw do obrazu został zaczerpnięty ze słynnego obrazu "Madonna Sykstyńska" –  Rafaela Santi. Datowany na lata 1513-1514, który można zobaczyć w Galerii Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie. Jest to pierwsza praca wykonana samodzielnie przez moją córkę.


Obraz został wykonany haftem krzyżykowym na białej kanwie przy zastosowaniu nici Ariadna.
Poniżej schemat i kolory:Wzór nie był skomplikowany, ale wykonanie całości zajęło mojej córce trochę czasu.  Zastosowana kolorystyka była trochę monotonna i nie działała zbytnio motywująco do szybkiego skończenia obrazu. Ale efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Na koniec obraz  został oprawiony  w piękną  brązową ramę o wymiarach 30x40.
Dodatkowo córka wyhaftowała napis przedstawiający Imiona Pary Młodej oraz datę ślubu. Zastosowała czcionkę pochyloną. Motyw wykorzystany do obrazu nie jest wyborem przypadkowym. Został wybrany dlatego, iż panna młoda ma słabość do aniołków, które też namiętnie  kolekcjonuje. Te aniołki na pewno zostaną chlubą jej kolekcji!  
Prezent się bardzo podobał! Kolejny raz zachęcam do wykonania prezentu ślubnego samodzielnie, Dzięki temu Młodzi będą mieli pamiątkę na całe życie. No a sama świadomość, że ktoś spędził dużo czasu na tworzeniu takiego dzieła - mówi sama za siebie :) 
I jeszcze coś,  obraz został pięknie spakowany wraz z dodatkowym drobiazgiem - świecą z tym samym motywem. Piękny prezent!
Ten obraz kończy serię haftów z okazji ślubu.

Tymczasem zapraszam na kolejne posty!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza